středa 10. června 2026

 

Ještě jednou ze zahrady...

Přeji vám pěkný den a moc děkuji za komentíky, které mě vždy potěší.

Počasí si s námi hraje a tak letošní nadílka deště patřila růžovým pivoňkám, takže jejich krása dlouho nevydržela . Některé skončily nalomené a tak mi dělaly radost doma.

 


Tady teprve rozkvétají , bohužel déšť jejich krásu předčasně ukončil .


 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Loni jsem si koupila bílou pivoňku . Na květ jsem si musela počkat , takže letos první květ a hezká vůně.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minule jsem vám ukazovala žluté tulipány , ty se během kvetení barví do červena.


 Taky nám začaly kvést růže , moje další srdcovka.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na závěr  náš Max, konečně  přišla chvilka klidu a dokonce se nechal vyfotit.


Dobře ...tak ještě jednou ...kuk...

No a už toho bylo dost , víc se fotit nebudu....

A pro dnes je to vše.

Mějte se krásně.                                                                                                 Jana
 

 


pondělí 25. května 2026

 

   Ze  zahrady po druhé...

Přeji vám krásný slunečný den.  Dnes  opět malé nakouknutí do zahrady , kde vše postupně rozkvétá.

         

Letos opět rozkvetly tulipány , které jsem předloni rozesadila a tak loni nekvetly.

                                    



Moje oblíbená kalina. Když jsem si ji koupila byl to malý keříček asi 30cm , teď už má dva metry.

                                             


Pivoňky jsou moje srdcovka , je škoda že už odkvétají , jejich vůně je nádherná.

                     


Rebarboru nechávám kvést pro včelky a různé hmyzáčky.

                                






Orlíčky mají hezké barvičky.

Na závěr naše zlatíčko , malý bombardér . Stále v pohybu , vyfotit skoro nemožné . 
 


  Pro dnes je to vše. Doufám, že jsem vás moc neunavila.

Mějte se krásně a užívejte si sluníčka .                                                                    Jana 

úterý 28. dubna 2026

 

  Ze zahrady.....

 

Přeji vám pěkné pozdní odpoledne .  Moc vám děkuji za komentíky , které mně vždy potěší. 

I když je počasí někdy jako na houpačce , přeci jen je zahrada už hezky barevná.

A takhle u nás začala postupně rozkvétat .


 

To je pro dnes vše .                                                                                             
Mějte se krásně.                                                                                                 
Jana 

 



 
               



 
  

čtvrtek 2. dubna 2026

 

 Přeji vám krásné svátka jara

 

 


Prožijte je v pohodě a hlavně ve zdraví.                                                                                       Jana

sobota 28. března 2026

   

 Přírůstek do rodiny....

 

Přeji vám pěkný den.

Manžel už je víc jak rok v důchodu a tak začal přemýšlet ,že bychom si pořídili nějakého pejska. Hledal a našel , byli jsme se podívat a malé chlupaté klubíčko se mu velmi líbilo.

V pátek  6. března to bylo přesně tři a půl roku co jsme se rozloučili s naším Čikem , já už dalšího pejska moc nechtěla i když mi Čiko moc chybí.

A právě k večeru psala paní, jestli chceme, tak si můžeme to malé chlupaté  klubíčko vzít, že by chtěla aby se štěńátka odebírala postupně , aby si Baruška ( psí maminka ) zvykala .

Tak jsme v sobotu  jeli a máme doma nového mazlíčka. Opět maltézáček. 

                                         To je náš  MAX


Zatím nejraději něco okousává , hlavně moje prsty .

A hlavně lítá jako splašená střela , takže je dost těžké ho vyfotit.

A pak se odpočívá.

Tak můj volný čas teď patří Maxíkovi.

 

Mějte se krásně , přeji vám prima neděli.                                                 Jana 

středa 31. prosince 2025

 

Přeji všem návštěvníkům mého blogu vše nejlepší v Novém roce,

hlavně zdraví, štěstí a pohodu, ať se vám daří .  

 

     


                                           Jen to nej, nej nej vám všem .                                                   Jana

 

 

středa 24. prosince 2025

    Šťastné a veselé Vánoce....


 Přeji všem krásné Vánoce  prožité ve zdraví a pohodě.

Mějte se krásně.    Jana 

neděle 21. prosince 2025

 Poslední....

Včera jsme zapálili poslední adventní svíčku.

Letos jsem opět nedělala klasický věnec , ale zvolila dřevěný tác. Zvolila bílé svíčky , které vyrábí manželka od pána z práce . 

 


 
  


Vánoční hvězdu jsem dostalala od manžela .

 

Mějte se krásně a užijte si poslední dva adventní dny v pohodě.

Jana  



pondělí 24. listopadu 2025

 

První sníh.... 

Včera jsme se probudili do bílého rána . Bílá nadílka se dnes během dne postupně vytrácí .

Nějak mi to nevadí , raději bych přivítala bílé Vánoce . No třeba se dočkáme .



 Jinak zahradu máme naštěstí zazimovanou a tak se pomalu můžu chopit po večerech nějakého tvoření .

Loni jsem si uháčkovala jednu větší hvězdu. 

 

A  letos přidělala další dvě. 



 Po naškrobení a vypnutí budou vypadat lépe.


Pomalu začínají kvést vánoční kaktusy , jen ta jejich barva se mi nedaří vyfotit.
 

 
 

 

Pro dnes se s vámi loučím .   

Mějte se krásně .          Jana