neděle 28. listopadu 2021

   První neděle...


Už tu máme první neděli adventní.

Včera jsem udělala věnce ,  na dveře a další na stůl. Ten opět klasika , keramický od Lenky Hložkové.

 

     

Na dveře je skoro stejný jako loňský , moc se mi ty věnce s domečky líbí.


Letos jsem dala červené svíčky a Vánoce budu ladit do červeno-zlaté .

Dnes první zapálená svíčka.

   


Mějte se krásně a užijte si adventní čas v pohodě a hlavně ve zdraví .

neděle 18. července 2021

   Denivky....

 

Přeji vám pěknou neděli.  U nás je dnes zataženo a fouká , aspoń trochu změny .

U Vlastičky  na blogu jsem viděla článek o denivkách a tak mne napadlo, že bych po dlouhé době mohla přidat něco na blog.

Pomalu zjišťuji ,že začínám být  závislák na denivkách. Polehoučku stále přikupuji nové barvičky .

A touhle to vše začalo....měli jsme ji doma a tak jsem si trs odebrala. Několit let byly jenom tyhle , ale 

s postupem času jsem jim začala propadat.

 


 Pak jsem si dokoupila žluté.


K narozeninám přibyla další.


 A pak jsem si jich koupila víc najednou.  Zatím vykvetly jen dvě , na ty další si musím počkat.


 

U téhle krásky si nejsem jistá jestli patří k denivkách. 


Pro dnes je to vše. Doufám, že příště už mi další článek nebude tak dlouho trvat.

Mějte se krásně , přeji pěknou neděli.

čtvrtek 6. května 2021

Včerejší západ slunce....

 

Včerejší západ slunce byl kouzelný.  Je škoda, že můj foťák nedokázal zabrat ty pravé barvičky,  ale stejně jsem neodolala.




 


Tenhle návštěvník u nás dlouho nebyl k vidění.



 

Pro dnes je to vše.

Mějte se krásně.

čtvrtek 1. dubna 2021

čtvrtek 21. ledna 2021

 ...a je po sněhu....

 

Přeji vám pěkný večer .  

Dnes svítilo sluníčko a sníh zmizel. Zůstal jen tam kde se paprsky nedostaly .



 

Petrklíč se asi nemůže dočkat jara.

Pokud to jde, tak podnikáme s manželem menší procházky kolem naší malé vesničky.


Dnes jsme obešli náves,  tak jsem zkusila vyfotit kostel.


Mějte se krásně.




středa 20. ledna 2021

    Svetříky pro vnučky...........

 

Přeji vám pěkný den.

U nás dnes svítí sluníčko, jsou 4 stupně nad nulou a sníh pomalu mizí.  V pondělí jsme měli  - 17stupňů , včera  okolo nuly a dnes zase jinak. Jsou to velké výkyvy, ale co se dá dělat.  Na jaro si musím počkat a už se moc těším.

No , počasí nechám být  a konečně ukážu svetříky pro Elišku a Sárinku.  Děvčata je dostala pod stromeček.

Původně jsem chtěla trochu jiný odstín růžové , ten jsem bohužel nesehnala a tak to zachránila růžová příze Batole.




 
Svetříky se líbily i dcerám , tak jsem spokojená.

 

A protože ráda zkouším nové recepty, vyzkoušela jsem jeden  na tvarohovou bábovku.

Recept je opět od Alenky  ( Štěstí vmém životě) ,   její recepty nikdy nezklamaly.


 Alenko, moc děkuji za recept.   Bábovka byla vynikající a mizela velkou rychlostí.

 

Mějte se krásně a moc vám děkuji za milé komentíky.

úterý 12. ledna 2021

....a máme bílo.....

 

Přeji vám pěkný den.

Tak došlo  i na nás a máme bílou nadílku.  Sníh začal padat  včera k večeru a zatím netaje. Tak snad vydrží .




 
Čiko byl zaujatý sněhem a tak se  nestačil otočit, jak to dělá poslední dobou.


 


 A jeden kosáček. Seděl úplně na vršku sousedovic třešně.

Mějte se krásně.
 

pondělí 4. ledna 2021

 z  Vánoc....


Přeji vám pěkné první pondělí v Novém roce.  Děkuji za krásné přáníčka k vánočním svátkům i do Nového roku.  Všem nám přeji, aby byl lepší než ten minulý a hlavně ať jsme všichni zdraví.

Vánoční svátky jsme si užili v rámci možností.  Na Boží hod u nás byli obě dcery s rodinami , předali jsme si dárečky a hlavně ....byli jsme spolu.  Pak  nás ještě navštívila sestřenice , to byla poslední návštěva.  V této době se všichni raději drží doma.

Teď malé nakouknutí k nám.....



Stromeček máme laděn do zlatobílé .....


Lucerny jsem dostala dvě .
 
A takto si svítíme.


 
Vánočního skřítka jsem uháčkovala pro sestřenici .

 



 To bylo malé nakouknutí k nám.

Mějte se krásně .